Tu sa dočítate všetky pravidlá hry, pravidlá písania príspevkou, pravidlá pre zamestnancov a hodnotenie účastníčok podľa adminov!

Pravidlá hry:

 

0. Maximálny počet postáv je 5 postáv na hráča. Ak chcete viac iba po dohode s adminmi!
 

1. V RPG chate sa nepoužívajú smajlíky. Zakázané sú aj hrubé vulgarizmy. Nikdy neviete, komu to môže prekážať! Radšej sa dopredu uistite, či je s tým daný človek v pohode!
 

2. Je prísne zakázané mazať hru, keď do chatu vojde iná postava!!! Ak máte rozohranú hru a nechcete aby ju niekto videl ( je možnosť, že Vám do nej niekto "vbehne") tak ju radšej odohrajte v chate, kde je malá pravdepodobnosť, že Vám tam niekto vojde (izby etc.) 
 

3. Hráte LEN za svoju postavu. Nikdy nepíšte, čo robí druhá postava.
 

4. Rozprávač môže ovplyvniť Vašu postavu. Takže ak rozprávač napíše, že Vaša postava sa pošmykla nemôžete napísať, že napr. sedí alebo keď napíše, že bola poranená rebelom, nemôžete protestovať.
 

5. Keď prichádzate do nejakej miestnosti musíte to uviesť vo svojom ,,príchodovom,, príspevku.
 

6. Keď odchádzate z nejakej miestnosti musíte to tiež uviesť vo svojom teraz už ,,odchodovom,, príspevku. Výpadok internetu sa samozrejme ospravedlňuje.
 

7. Žiadna postava nie je dokonalá a nie je to nejaký super ultra bohatý, veľký, obrovitánsky Boh ktorý všetko vie, všade bol, všetko má... Berme postavy a ich schopnosti reálne. Samozrejme nezaškodí ani nejaká zlá vlastnosť, alebo nejaké zlé následky na tele etc.
 

8. Ak si chcete písať medzi sebou ako hráči je to možné na Discorde. Nezdržujte hru NonRPG príspevkami. Len ak je to naozaj nutné..
 

9. Pamätajte, že Vaša postava nie ste Vy. Ak nemáte Vy ako osoba v láske niektorú z postáv alebo z hráčov nemusí to tak mať aj Vaša postava. To isté platí aj o Vašich emóciách, názoroch, záľubách a podobne.
 

10. Krišťálová stena- Vaša postava nie ste Vy! Ak máte blbú náladu vy, nemusí mať aj vaša postava. Jedná sa o odosobnenie hráča a postavy. Medzi porušenie KS patrí aj to ak sa niečo dozviete NonRPG a prinášate to do hry za Vašu postavu. To sa nesmie! A trestá sa to. Takže ak sa dozviete že nejaká lady bola v chate s princom a omylom im tam vbehla druhá lady nevhadzujte to do hry! Musíte sa to dozvedieť InRPG !
 

11. Nezabúdajte, že vaša postava nemôže byť v 2 miestnostiach naraz! Nie je to možné! Ani v reále sa nedokážeme rozpoliť.
 

12. Nemôžete ovplyvňovať postavu iného hráča. Vždy musíte počkať na reakciu postavy. Postava sa môže rane vyhnúť alebo naopak nechať, nech sa rana uskutoční. Tiež nemôžete dať nejakej postave facku a následne odkráčať preč. Počkajte si na reakciu.
 

13. Ak máte dievča v selekcii môžete hrať iba za jednu! Ostatné postavy môžu byť napríklad členova stráží, rebelovia... Ak sa zistí, že ste si vytvorili postavu z iného účtu budú vaše postavy zrušené a zabanované!
 

14. Zakázaný je aj STALKING! Nemôžete s vašou postavou len tak vôjsť do chatu a nič nepísať, nehrať. Je to zakázané a považuje sa to za porušenie pravidiel! Ak chcete, to čo sa dialo v hre si zistíte od hráčiek. Vaša postava sa musí aktívne zapájať do hry ak je prítomná v miestnosti! Pri porušení pravidla hrozí BAN!
 

15. Ak hráte v nejakej miestnosti a počas hry k Vám nepríde rozprávač alebo FBI prosím, zašlite nám screenshoty hry na FB stránku alebo e-mail. Nemienime to nejako zneužívať. Slúži to len ku všeobenému prehľadu.
 

16. Hry, ktoré nebudú poslané adminom sa nebudú považovať za odohrané a rátať sa do celkového priebehu hry!
 

17. Čiernu farbu smie používať iba FBI alebo rozprávač. Prosíme, aby ste to akceptovali a volili si iné farby.
 

18. Nemôžete zabiť postavu iného hráča, kým nemáte dohodu s hráčom postavy a adminmi! Zabiť si môžete iba vlastnú postavu. Vaša postava môže byť zranená aj bez dohody rozprávačom, kým sa nejedná o smrteľné zranenie! Keď chcete, aby bola vaša postava zranená dohodnite sa s hráčom druhej postavy a informujte ADMINOV!
 

19. Keď chcete, aby bola zranená postava zahraničného hosťa, alebo člena kráľovskej rodiny (Vaša postava) informujte predom adminov. Tí Vám povedia riziká, ktoré toto znamenie obnáša.
 

20. JE PRÍSNE ZAKÁZANÉ MENIŤ A ŽIADAŤ O ZMENU FC POSTAVY POČAS HRY ! ! 
Takže si najprv poriadne premyslite, aké FC chcete, aby ste to následne neľutovali. ;)

 

21. Je prísne zakázané si dohadovať vzťahy vopred! (Pokiaľ sa nejedná o verejný zväzok medzi zahraničnými hosťami) Je to neetické voči ostatným hráčom, ktorý nemajú šancu sa potom poriadne vložiť do hry.
Tiež je to niečo, čo proste ľudia nemajú v láske!

 

22. Čas v hre sa nedá vrátiť, alebo zmeniť! Keď niečo odohráte proste sa to stalo! (Kým je dôkaz!- screeny, upozornenie adminov etc.), nemôžete len tak odvolať postup postavy, keď Vám to nevyhovuje.
 

23. Pre stálych hráčovV jednom ročníku môžete mať maximálne 2 postavy vyššie postaveného zahraničného hosťa (princ alebo princezná) a jednu postavu účastníčky Selekcie! (Ak chcete mať 3 zahraničných hosťov možné si vytvoriť 2 vyššie postavených a 1 nižšie postaveného- šľachta, diplomat...)

24. Postavu vyššie postaveného zahraničného hosťa si môžete registrovať po dohode s Adminmi, iné registrácie nebudú akceptované. (Tieto postavy sú za odmenu pre stálych hráčov. Nováčik si môže zaregistrovať postavu nižšie postaveného zahraničného hosťa, ako šľachtica, diplomata... Vyššie postaveného len po dohode.)

25. Spoločenské akcie sú hry na jeden deň! Na druhý deň sa akcia ráta, ako ukončená a nedohráva sa!

26. Každá hra se bude dohravat maximálně 4 dny s tím že my jako admini máme právo se podívat zda ta hra probíhá. Pokud hra bude přesahovat víc jak 4 dny tak to napsat, ale musíte tam zase psát. Hra která nebude aktivní 2 dny budete upozornění a pokud nebude ani 3 den aktivní tak se maže a bere se jako by jste ji nehráli. Akorát se takhle blokují postavy a lidi jsou naštvaní.

V prípade nejasností sa obráťte na administráciu cez mail alebo discord v súkromnej správe.

Pravidlá písania RPG príspevkov :

RPG hra sa hrá v chatoch. To znamená, že svoju postavu ovládate písanou formou, píšete čo vaša postava robí, hovorí, myslí a ako sa správa.

Minimálna dĺžka príspevkov, by mala byť aspoň 2-3 riadky!

 

Pohyb :
To, čo postava robí píšeme v 3. osobe v prítomnom čase medzi hviezdičky.
Napríklad: *Upravuje si lem svojej košele a sadá si na pohodlný gauč.*

 

Myšlienky:
To, čo si Vaša postava myslí, píšeme do lomítok. //
Napríklad: /Katastrofa. Vedela som, že sa na to nehodím, nemala som tu vôbec chodiť./

 

Reč:
Čo Vaša postava hovorí neohraničujeme ničím.

 

Príklad:

*Kráča do miestnosti plnej ľudí. Ostro sa nadýchne a snaží sa tu niekoho nájsť.* /Taká škoda, že meškám. Len dúfam, že tu niekoho nájdem./ *Povzdychne si no rozžiaria sa jej oči, keď zahliadne svoju kamarátku. Rýchlim krokom k nej kráča.* Ahoj Leila. *Povie srdečne a usmeje sa.* /Tá má dnes krásne šaty. Nádhera./ 

pre os str.png

Pravidlá

 
 
 

Pravidlá pre zamestnancov :

Všeobecne pre zamestnancov:

1. Prísne zakázané tykať účastníčkam a členom kráľovských rodín!
2. Pohybovať sa v priestoroch, ktoré nie sú určené zamestnancom a kde vstup nie je povolený!
3. Mimo službu/ povinnosti je povolené chodiť do mesta.
4. Otvorene osočovať účastníčky alebo členov kráľovskej rodiny!
5. Tancovať alebo aj niečo iné na plese a akciách s inými zamestnancami, kým nie je ples určený aj pre nich.

Strážcovia: 

1. Je prísne zakázané tykať účastníčkam selekcie, zahraničným hosťom..
2. Je zakázané flirtovať s účastníčkami selekcie na verejnosti aj súkromí. Ak sa príde na to, že sa niečo deje, poprípade bude vaša postava prichytená pri čine hrozí šibenica
3. Na plesy a spoločenské akcie, ktoré sú určené výlučne pre účastníčky a zahraničných hostí sa nemôžete sami zdržiavať, ako hosť. Ak vám skončí služba ste povinný odísť!
4. Mimo pracovnej doby máte pohyb povolený všade, kde je prístupný zamestnancom. 
5. Zakázané sa zhovárať s účastníčkami počas pracovnej doby, kým Vás ONA neosloví, ako prvá. To isté platí aj pri kráľovskej rodine a zahraničných hosťoch.
6. Účastníčky sa vždy oslovujú lady, nikdy nie čisto menom.
7. Rovnako, ako flirtovanie s účastníčkami je na verejnosti zakázané flirtovať aj so zamestnancami.
8. Ak je lady vyradená zo selekcie pravidlá ohľadom vykania a flirtu sa mimo paláca rušia. Ak sa však zúčastní na akcií platia dané pravidlá.
9. Ak budete prichytený s účastníčkou budete potrestaný a ona tiež. Váš trest bude však vyšší a súvisí so šibenicou.
10. Mimo služby má strážca povolené ísť do mesta.
 

(Všetko je hlásené veliteľovi.)

Komorné:

1. Tykanie si s účastníčkami, zahraničnými hosťami... je zakázané!
2. Verejné obviňovanie a osočovanie účastníčky je trestané.
3. Komorná musí plniť priania svojej lady. Ak lady nemá plní priania všetkých lady.
4. Na plesoch sa zúčastňuje, ako obsluha, kým nie je ples prístupný aj zamestnancom paláca. komorná nesmie tancovať s kýmkoľvek,kým je v službe aj mimo nej na plese neurčený všetkým.
5. Otvorené flirtovanie na verejných priestranstvách paláca so zamestnancami, ale aj vyššie postavenmi osobami je zakázané!
6. Mimo služby sa komorná smie zdržiavať v centre mesta.
7. Akýkoľvek priestupok v chovaní voči účastníčke alebo členovi kráľovského rodu je trestaný!

Dvorné dámy a radcovia:

1. Dodržiavať etiketu a vychovanie.
2. Byť vždy po ruke kráľovnej, princom a princeznej, ak Vás budú potrebovať.
3. Byť ich chvostom, súčasťou, kým vás sami nepošlú preč.
4. Dohliadať na chod okolo nich, na hladký priebeh.
5. Neodchádzať, kým Vás sami nepošlú.
6. Uprednostňovať ich potreby pred svojimi.
7. Aj napriek postaveniu dodržiavať pravidlá etikety, nepozívať služobníctvo ku tancu na plesoch, ktoré nie sú určené aj im, spoločenských akciách, nevábiť ich na zle vykonanú službu. Priestupky budú trestané.

(Pravidlá sa môžu v priebehu hry doplniť.) 

 

Podmienky a pravidlá účasti v Selekcii :

1. Účastnice musí splňovat věkovou hranici 18-23 let!

2. Musí být panna!

3. Nesmí mít žádné zápisy v trestním rejstříku – musí být bezúhonná.

4. Nesmí trpět žádnými zdravotnými problémy nebo psychickými poruchami, depresivními stavy apod.

5. Účastnice se zavazuje být věrná výhradně princi! Pokud se zjistí, že udržuje vztah s někým jiným, bude okamžitě vyřazena a potrestána dle uvážení korunního prince!

6. Účastnicím není povoleno opustit palác, pokud nejsou doprovázené princem

7. Musí dodržovat a respektovat všechny zákony Illey! V případě porušení nebudou brány ohledy na jejich neznalost

8. Nesmí vztáhnout ruku na ostatní účastnice a jakýmkoliv způsobem sabotovat jejich vztah s princem! Způsobení fyzických i psychických újem znamená okamžité vyřazení!

9. Pokud bude svědkem porušení pravidel Selekce jinou účastnicí, musí o tom neprodleně informovat prince! Zamlčování bude potrestané okamžitým vyřazením!

10. Všechny informace uvedené v přihlášce musí být pravdivé! Zjištěné lži budou potrestány!

 

Bez splnění těchto podmínek není možné přijetí do Selekce!

 

Tresty za porušení podmínek Selekce:

 

Nejvyšší trest: Trest smrti vykonaný šibenicí.

Střední trest: Fyzický trest obvykle v podobě zbičování.

Nejnižší trest: Vyhoštění ze země/provincie.

 

Korunní princ může dle vlastního uvážení výši trestů upravit dle situace!

 

Hodnotenie účastníčok Selekcie :

Musíte si uvedomiť, že Selekciu nemôže vyhrať dievča, ktoré nie je na stránke aktívne a chodí len na povinné stretnutia s princom alebo plesy, na našej stránke hodnotíme aktivitu hráčov aj mimo povinné akcie, čím aktívnejší, tým lepšie.

 

Body hodnotenia:

1. Aktivita na spoločenských akciách 
(plesy, večierky atď...)- nemusíte sa zúčastňovať všetkých, ale aspoň určitý počet by bol žiadúci. Robíme to kvôli Vám a nie Nám. Tiež sa bude brať do úvahy komunikatívnosť účastníčky na plese. (Je rozdiel, keď iba stojí a keď sa s niekym rozpráva.)

2. Aktivita súkromných hier 
(dokladáte screenmy hier na náš mail)- ako iste viete môžete hrať aj mimo stretnutí s princom alebo spoločenské akcií a to sa cení. O odohranej hre musíme mať dôkaz v podobe screenu, keď tak nemáme hra sa nepovažuje za odohranú (ako keby sa nestala)

3. Galéria šiat
hodnotí sa aj Vaša aktivita v posielaní šiat do našej galérie a aj vhodnosť šiat. Stále sa môžete poradiť s adminmi, keď si neviete rady s výberom, od toho sme tu. Ku koncu ročníka sa urobí galéria šiat každej jednej účastníčky, kde sa ukíže aktivita a vynaliezavosť.

4. Prístup hráča ku hre
obohacovanie o dej, záujem z Vašej strany o hru. Určitá bojovnosť.

5. Zúčastňovanie sa povinných stretnutí s princom
 Každá účastníčka má šancu požiadať o stretnutie s princom, alebo počkať na svoju kartičku a behom týždňa si toto stretnutie dohodnúť. Keď to budete ignorovať stretnutie bude vymazané a pri neaktivite budete vyradená.

6. Komunikácia s adminmi
Naši admini sú prístupní skoro nonstop takže keď niečo potrebujete stačí im len napísať a oni odpovedia. Ako admini sa odosobňujeme od hry, ale tiež musíte chápať, že nepríjemné vystupovanie hráča veľmi neoslní ani nás.

7. Komunikácia s inými hráčmi
Ako už iste viete môžete sa zapojiť na discorde, kde sa nachádza väčšina hráčov a zoznámiť sa s nimi, tiež sa prostredníctvom neho dá komunikovať aj s adminmi. Iste, keď nechcete nie je to nutné. 

8. Vplyv účastníčky na princa
 V neposlednom rade iste aj zaboduje dojem na princa. Preto je dobré, keď ho niečim zaujmete, aby ste mali väčšie šance na výhru. Nie je nutné byť nevinná a za každú cenu aj milá. Selekcia nie je o dokonalosti všetkého, ale aj o intrigách, hádkach atď., ale netreba to prehnať!

9. Vernosť účastníčky princovi
 Aj keď nemusíte byť zlatíčko neznamená to, že musíte princa podvádzať na každom kroku a s kýmkoľvek, kto Vám napadne. Nikto predsa nemá rád ľahké devy.

10. Účasť na vyraďovaní
 Je to možno síce nepríjemné, ale rovnako, ako plesy aj vyraďvanie je pre Vás. Jedná sa o krátke hry na ktorých by ste sa mali zúčasniť, aj keď možno nebudete vyradená.

11. Rozpisovanie

Aj keď je možné, že budete mať najviac bodov za galériu, či hry, ale administrácií sa nebude zdať, že sa dostatočne nerozpisujete nemusí Vám to zaručiť úspech u princa!!
 

Iste, záleží aj na princovi a jeho výbere!

 Všetky postrehy si admini zapisujú a podobne aj hráč princa, a pri konečnom výbere zo Selekcie sa na toto hodnotenie berie ohľad.